Warning: Parameter 2 to qtranxf_postsFilter() expected to be a reference, value given in /home/virtwww/w_profosvita_745a98e1/http/wp-includes/class-wp-hook.php on line 324 Робітничі професії - Профосвіта

Робітничі професії

Робітничі професії

Навчання ІТП

період навчання
від 1 місяця до 3,5 місяців

Запрошуємо на професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації за робітничими професіями

•   066-812-52-80 (Водафон)
•   (0532) 53-41-58 (тел/факс)

Робітничі професії
Код КП
Період навчання
Назва професії

Кладка простих стін з цегли та дрібних блоків під штукатурку або розшивку швів одночасно з кладкою. Заповнювання каркасних стін. Улаштовування фундаментів з бутового каменю та цегляної щебінки під заливку. Улаштовування цементної стяжки горизонтальної гідроізоляції фундаментів рулонними матеріалами. Закладання цеглою та бетоном борозен, гнізд й отворів, пробивання прорізів у цегляних та бутових стінах за допомогою механізованого інструменту. Розбирання кладки мостових опор за допомогою механізованого інструменту. Пробивання гнізд, борозен та отворів у цегляній та бутовій кладці за допомогою механізованого інструменту. Монтаж у кам’яних будинках залізобетонних перемичок над віконними та дверними прорізами й нішами.

Приймає, переміщує зерно, насіння олійних, бобових та інших культур, розподіляє їх по силосах або на оброблення з урахуванням якості зерна за допомогою всіх видів транспортерів; сепарує зерно на сепараторах, трієрах; обмолочує качани кукурудзи, розділює насіння, зерно на фракції на калібрувальних машинах та трієрах; протруює насіння на протруювачах та інших спеціальних апаратах. Сушить зерно різних культур, насіння бобових та олійних культур, кукурудзи в качанах продовольчого, фуражного призначення в барабанних зерносушарках.

Обслуговує, спостерігає та контролює роботу транспортерів усіх типів, сепараторів, молотарок для обмолоту качанів кукурудзи, трієрів, калібрувальних машин, протруювачів та барабанних сушарок, фільтрів, аспіраційних установок та іншого аналогічного за складністю обслуговуваного устаткування. Бере участь у заміні сит. Налагоджує та регулює режим роботи обслуговуваного устаткування. Забезпечує безперебійне та рівномірне подавання зерна. Пускає та зупиняє обслуговуване устаткування. Виявляє несправності в роботі обслуговуваного устаткування і бере участь у його ремонті. Забезпечує нормальний санітарний стан робочих зон та обслуговуваного устаткування. Веде облік роботи зерносушарки за зміну. Веде облік просушеного зерна.

Обслуговує водогрійні і парові котли з сумарною теплопродуктивністю від 12,6 до 42 ГДж/г (від 3 до 10 Гкал/г) або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю котла від 21 до 84 ГДж/г (від 5 до 20 Гкал/г), що працюють на рідкому і газовому паливі, або електронагріванні. Обслуговує тепломережні бойлерні установки або станції м’ятої пари, розташовані в зоні обслуговування основних агрегатів із сумарним тепловим навантаженням від 42 до 84 ГДж/г (від 10 до 20 Гкал/г). Здійснює запуск, регулювання і нагляд за роботою економайзерів, повітропідігрівачів, пароперегрівачів і живильних насосів. Забезпечує безперебійну роботу обладнання котельні. Здійснює запуск, зупинку і переключення агрегатів, які обслуговує в схемах теплопроводів. Веде облік тепла, що відпускається споживачам. Бере участь у ремонті обладнання, яке обслуговує.

Обслуговує водогрійні та парові котли із сумарною теплопродуктивністю до 12,6 ГДж/год. (до 3 Гкал/год.) або обслуговує в котельні окремі водогрійні або парові котли з теплопродуктивністю котла до 21 ГДж/год. (до 5 Гкал/год.), які працюють на твердому паливі. Обслуговує котли парових залізничних кранів вантажопідйомністю до 25 т. Розпалює, пускає, зупиняє котли та постачає їх водою. Подрібнює паливо, завантажує та шурує топку котла. Регулює горіння палива. Спостерігає за допомогою контрольно-вимірювальних приладів рівень води в котлі, тиск пари та температуру води, яка подається в опалювальну систему. Пускає, зупиняє насоси, мотори, вентилятори та інші допоміжні механізми. Чистить арматуру та прилади котла. Обслуговує тепломережні бойлерні установки або станції м’ятої пари, які розташовані в зоні обслуговування основних агрегатів, із сумарним тепловим навантаженням до 42 ГДж/год. (до 10 Гкал/год.). Очищає м’яту пару та проводить деаерацію води. Підтримує необхідний тиск та температуру води і пари. Бере участь у промиванні, очищенні та ремонті котла. Прибирає вручну шлак та золу із топок і бункерів парових та водогрійних котлів виробничих і комунальних котелень і піддувал газогенераторів, а також з колосникових решіток, топок, котлів і піддувал паровозів. Планує шлакові та зольні відвали.

Виконує технічне (плановий ремонт, ревізія) та профілактичне обслуговування побутових газових плит у житлових будинках, кип’ятильників, лабораторних пальників, пальників інфрачервоного випромінювання, газобалонних установок скрапленого газу; сезонне технічне обслуговування лабораторних пальників та пальників інфрачервоного випромінювання. Виконує позаплановий ремонт газового обладнання житлових будинків та комунально-побутових об’єктів: заміну та притирання газового крану; заміну згону ввідного та внутрішнього газопроводу; усунення витоку газу в муфтовому з’єднанні газопроводу; відключення газопостачання житлового будинку; знімання (без виконання зварювальних робіт) та встановлення побутової газової плити; заміну стола, крану чи пальника газової плити та інші види робіт з ремонту газової плити.

Бере участь у технічному обслуговуванні обладнання газорегулювальних пунктів (ГРП), газорегулювальних установок (ГРУ), шафних регулювальних пунктів (ШРП): профілактичне обслуговування шляхом обходу, перевірка технічного стану та регулювання обладнання, ревізія обладнання, пуск та зупинка обладнання. Бере участь у перевірці щільності внутрішнього газопроводу житлових будинків; перевірці щільності газопроводів у сходових клітках шляхом огляду та обмилювання. Бере участь у роботі з демонтажу, монтажу і ремонту обладнання газгольдерної станції та компресорних установок. Готує газгольдери, резервуари газороздавальних станцій і групових установок скрапленого газу до внутрішнього огляду і гідравлічного випробування.

Керує тракторними навантажувачами і розвантажувачами, вагононавантажувачами та усіма спеціальними вантажозахоплювальними механізмами і пристроями під час навантаження; відвантаження, переміщення та укладання в штабелі різних вантажів під керівництвом водія вищої кваліфікації. Бере участь у планово-запобіжному ремонті вантажно-розвантажувальних і вантажозахватних механізмів та пристроїв.

Керує акумуляторними навантажувачами та всіма спеціальними вантажозахоплювальними механізмами і пристроями під час навантаження, відвантаження, переміщення та укладання в штабелі вантажів. Проводить технічне обслуговування і поточний ремонт навантажувача і всіх його механізмів. Визначає несправності в роботі навантажувача, його механізмів і усуває їх. Встановлює і замінює знімні вантажозахоплювальні пристрої та механізми. Бере участь у проведенні планово-запобіжного ремонту навантажувача і вантажозахоплювальних механізмів і пристроїв. Заряджає акумулятори.

Виконує ручне дугове, плазмове, газове, автоматичне і механізоване дугове зварювання простих деталей, вузлів і конструкцій із вуглецевих сталей першої групи зварюваності, Ст. 1 – Ст. 4(кп, пс, сп) 08-25 15К, 20 К в нижньому і вертикальному положеннях зварного шва товщиною до 10мм, встик без скосу кромок, зі скосом кромок суцільним однобічним і двобічними швами; зварює пластини однакової і різної товщини суцільним і переривчастим одношаровим швом; зварює кутові з’єднання без скосу і зі скосом кромок; виконує ручне кисневе різання бензинокисневими різаками і газокисневими різаками сталевого легковагового і важкого лому; виконує кисневе і плазмове прямолінійне різання простих і середньої складності деталей з вуглецевих сталей першої групи розрізаємості (Ст1-Ст6; 10; 20; 25; 15Г; 10Г2) за розмічанням вручну, на переносних, стаціонарних та плазморізальних машинах; готує газові балони до роботи; обслуговує газову апаратуру відповідно до ДСТУ;  прихвачує деталі, вироби, конструкції у всіх просторових положеннях; готує вироби, вузли та з’єднання під зварювання; зачищає шви після зварювання;  забезпечує захист зворотної сторони шва в процесі автоматичного і механізованого зварювання в захисних газах; наплавляє прості невідповідальні деталі;  усуває раковини і тріщини в простих деталях, вузлах, відливках; читає прості креслення (до двох основних проекцій).

Стропує та ув’язує прості вироби, деталі, лісові (довжиною до 3 м) та інші аналогічні вантажі масою від 5 до 25 т для їх піднімання, переміщення і укладання. Стропує та ув’язує вантажі середньої складності, лісові вантажі (довжиною від 3 до 6 м), вироби, деталі та вузли з установленням їх на верстат, помости та інші монтажні пристрої і механізми, а також інші аналогічні вантажі масою до 5 т для їх піднімання, переміщення та укладання. Вибирає способи для швидкого й безпечного стропування та переміщення вантажів за різних умов. Сточує та зв’язує стропи різними вузлами.

Керує автомобільним краном під час будівельних, монтажних, навантажувально-розвантажувальних та ремонтно-будівельних робіт. Виконує щозмінне технічне обслуговування крана, бере участь у його плановому запобіжному ремонті, перевіряє стан приладів безпеки й контролю.

Керує мостовими і шлюзовими кранами вантажопідйомністю від 3 до 15 т, баштовими самохідними самопідіймальними, портально-стріловими кранами вантажопідйомністю до 3 т, баштовими стаціонарними і козловими кранами вантажопідйомністю до 5 т, оснащеними різними вантажо-захоплювальними пристроями, під час виконання простих робіт з вантаження, розвантаження, перевантаження і транспортування сипких, штучних, лісових (довжиною до 3 м) та інших аналогічних вантажів. Керує мостовими і шлюзовими кранами вантажопідйомністю до 10 т, оснащеними різними вантажо-захоплювальними пристроями під час виконання робіт середньої складності з вантаження, розвантаження, перевантаження і транспортування лісових (довжиною від 3 до 6 м) та інших аналогічних вантажів. Здійснює встановлення деталей, виробів та вузлів на верстат, переміщення мостів та інших монтажних пристроїв і механізмів. Керує електроталями, переносними кранами під час виконання всіх видів робіт. Керує стелажними кранами-штабелерами вантажопідйомністю до 1 т, оснащеними різними вантажозахоплювальними механізмами та пристроями, під час виконання робіт з укладання вантажів на стелажі, знімання їх із стелажів, доставляння на вантажний майданчик і укладання в контейнери, пакети та на піддони.

Керує автовишкою чи автогідропідіймачем під час підіймання людей на висоту для виконання опоряджувальних, оздоблювальних, електрифікаційних робіт тощо. Виконує щозмінне технічне обслуговування машини, якою керує, бере участь у її плановому запобіжному ремонті.

Виконує роботи з розбирання окремих простих складових одиниць і агрегатів автомобілів, очищення від бруду, миття після розбирання складових одиниць і агрегатів автомобілів, зачищення заусенців, прогін різьблення, свердління отворів за допомогою слюсарних інструментів і контрольно-вимірювальних приладів; знає найменування і маркування металів, мастил, палива, гальмової рідини, миючих засобів.

Здійснює слюсарну обробку за 11-14 квалітетами (4-7 класами точності). Розмотує канати з бухти і відміряє потрібну довжину. Заготовляє і кріпить труби під електропроводку за готовою розміткою. Заправляє інструмент. Розмічає і вирубує прокладки за кресленнями та ескізами. Розбирає і складає механічні та автоматичні замки, затвори, кінцеві вимикачі, поверхові перемикачі, кнопкові і викличні апарати. Визначає та усуває прості несправності в мережах освітлення, сигналізації і керування приводом ліфтів. Читає прості креслення та електричні схеми ліфтів. Виконує складні й особливо складні роботи з ремонту, монтажу і демонтажу ліфтового устаткування під керівництвом електромеханіка вищої кваліфікації.

Здійснює керування всіма типами ліфтів, у тому числі швидкісних (понад 1 м/с), а також ліфтів, що обслуговують інтенсивні пасажиропотоки. Здійснює пуск ліфта в роботу з попередньою перевіркою роботи телефону або аварійної сигналізації, автоматичних замків на всіх зупинках, кнопки “Стоп”. Під час супроводу пасажирів або вантажів наглядає за посадкою і виходом пасажирів або завантаженням і вивантаженням вантажів згідно з вантажопідйомністю ліфта. Зупиняє ліфт у разі виявлення несправності і повідомляє черговому електромеханіку з ліфтів. Утримує в чистоті кабіни ліфтів, поверхові майданчики на усіх зупинках. Заповнює журнал приймання і здавання зміни. Дотримується правил і норм охорони праці та протипожежного захисту.

Заправляє пальними та мастильними матеріалами: бензином, гасом, маслом тощо автомобілі, мототранспорт, трактори, літальні апарати, судна та інші транспортні засоби за допомогою механічних і напівавтоматичних засобів заправки. Заправляє літальні апарати за допомогою пересувних засобів заправки продуктивністю до 500 л/хв. Доливає воду в радіатори, заливає акумуляторну рідину. Подає заявки на проведення ремонту устаткування і приймає його з ремонту. Подає заявки на доставку нафтопродуктів до пунктів заправки. Веде матеріально-звітну документацію. Контролює строки державної перевірки вимірювальної апаратури та приладів. Усуває дрібні несправності, чистить та змащує устаткування, яке обслуговує.

Виконує прості столярні роботи. Обробляє деревину електроінструментом і вручну. Виготовляє й установлює прості столярні вироби – прямолінійні столярні тяги, прямолінійні поручні простого профілю. Виготовляє прямолінійні заготовки столярних виробів з використанням механізованого інструменту або вручну. Зачищає деталі після механічної обробки. Установлює накладні віконні і дверні набори з приганянням до місця. Вставляє ущільнювальний шнур у спарені рами. Вирізує сучки і засмолені місця.

Выполняет простые столярные работы. Обрабатывает древесину электроинструментом и вручную. Изготавливает и устанавливает простые столярные изделия – прямолинейные столярные тяги, прямолинейные поручни простого профиля. Изготавливает прямолинейные заготовки столярных изделий с использованием механизированного инструмента или вручную. Зачищает детали после механической обработки. Устанавливает накладные оконные и дверные наборы с пригонкой к месту. Вставляет уплотнительный шнур в спаренные рамы. Вырезает сучки и засмоленные места.

Виконує прості роботи під час кладки печей та труб. Улаштовує основи та кладку фундаментів під печі; кладку печей тимчасового типу та під’єднування їх до димоходів. Установлює та закріплює пічне приладдя. Сортує та підбирає за кольором (відтінком) кахлі; притирає ребра кахлю. Готує розчини з гжельської та вогнетривкої глини. Забиває тріщини у кладці печей глиняним розчином. Розбирає облицьовані печі. Замінює приладдя у необлицьованих печах.

Обслуговує стаціонарні компресори і турбокомпресори тиском до 1 МПа (10 кгс/см.кв.) з подачею понад 5 до 100 м.куб./хв. або тиском понад 1 МПа (понад 10 кгс/см.кв.), з подаванням до 5 м.куб./хв. кожен під час роботи на безпечних газах із приводом від різних двигунів. Обслуговує стаціонарні компресори і турбокомпресори, які працюють на небезпечних газах тиском до 1 МПа (до 10 кгс/см.кв.), з подаванням до 5 м.куб./хв. кожен. Здійснює пуск і регулювання режимів роботи компресорів та двигунів. Підтримує потрібні параметри роботи компресорів і перемикає окремі агрегати. Виявляє несправності та запобігає їх появі в роботі компресорної станції. Веде звітно-технічну документацію про роботу обслуговуваних компресорів, машин та механізмів. Бере участь у ремонті агрегатів компресорної станції.

Веде технологічний процес зварювання виробів нескладної конфігурації з різних пластмас за допомогою зварювальних пальників та іншого зварювального обладнання.; виконує блінтове тиснення простих друкарських виробів з пластмас на високочастотних зварювальних машинах різних конструкцій; виготовляє підсилювальні стрічки на обслуговуваному верстаті шляхом зварювання гарячим повітрям двох поліетиленових смуг, між якими зафіксовано розташування склониток або віскозних ниток; здійснює підготовка заготовок з пластмас та пристосувань до зварювання; веде технологічні процеси зварювання і його регулювання; знімає вироби після зварювання. Здійснює маркування, упаковку і здавання готових виробів на склад, демонтаж і складання пристосувань, що застосовуються при зварюванні.

Це працівник, який обслуговує сучасні холодильні установки, працює у різних галузях народного господарства.

Він обслуговує холодильні установки сумарною холодопродуктивністю до 2,1 кДж/год (до 500000 ккал/год), а також установки для виробництва льоду; підтримує найпродуктивніший режим роботи холодильних установок; регулює роботу компресорних, аміачних і водяних насосів, ресиверів, конденсаторів, випарників  та інших механізмів холодильних установок; стежить за справністю двигунів трубопроводів, арматури, приладів та апаратури; визначає та усуває несправності у роботі агрегатів і апаратури холодильних установок; робить ревізію та складає дефектні відомості на ремонт устаткування та комунікацій; бере участь у всіх видах  ремонтних робіт; контролює якість холодильного агента, який подається у випарники, а також тиск температури у компресорах; стежить за роботою машиністів нижчого розряду в зміні.

Наповнює під заданим тиском балони газами або хімічними речовинами на наповнювальній рампі. Обслуговує комунікації та арматуру рампи. Здійснює подавання і підключення до наповнювальної рампи балонів для наповнення. Контролює міру наповнення, а також тиск на рампі за допомогою приладів. Регулює роботу автоматичних приладів для заповнення балонів зрідженим і стиснутим газом. Перевіряє стан самозакривних клапанів. Бере участь у поточному ремонті устаткування трубопроводів, арматури кисневих і наповнювальних установок. Відключає та відкачує наповнені балони від рампи, транспортує і складає їх. Фарбує і клеймує балони залежно від класифікації газів та хімічних речовин. Веде документацію про заповнення балонів. Перевіряє і заповнює паспорти на балони.

Готує випалювальні печі до роботи та завантажує їх напівфабрикатом. Вивантажує вироби із печі з укладанням їх у відведене місце. Змащує тертьові частини устаткування, що обслуговується. Виявляє та усуває несправності устаткування, що обслуговується. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.

Оформити заявку на навчання

Контактні телефони: 066-812-52-80; (0532) 53-41-58

[contact-form-7 id=”2080″ title=”Заявка фіз.”]

[contact-form-7 id=”2077″ title=”Заявка”]